Image and video hosting by TinyPic

11/12/11

Νίκησε περιμένοντας τον αόρατο πρίγκιπα...

Στις νίκες επέστρεψε ο Παναθηναϊκός, μία βδομάδα μετά την ήττα από τον Άρη στη Θεσσαλονίκη. Οι «πράσινοι», χωρίς τον Ζεσουάλντο Φερέιρα στον πάγκο, αφού ο Πορτογάλος είναι στο νοσοκομείο με βρογχοπνευμονία, επικράτησαν 2-1 του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη και έμειναν στο -2 από την ΑΕΚ, έχοντας δύο ματς λιγότερα. Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν με τον Αντρέ Σκέμπρι στο 8', μετά από λάθος της «πράσινης» άμυνας, όμως το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στους φιλοξενούμενους. Στο 62' ο Σεμπάστιαν Λέτο κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος για να φτάσει τα 12 γκολ στο πρωτάθλημα. Τη νίκη χάρισε στον Παναθηναϊκό ο Κώστας Κατσουράνης στο 74ο λεπτό, σε μία φάση που τραυματίστηκε ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος. Επεισόδια στα τελευταία λεπτά του αγώνα, με τους οπαδούς να πετούν καρέκλες και κροτίδες προς τους παίκτες του «τριφυλλιού».