Image and video hosting by TinyPic

22/1/12

Το γκολ που πέτυχε ο Αθανασιάδης στο 10ο λεπτό ήταν αρκετό για να πάρει ο ΠΑΟΚ τη νίκη...

Το γκολ που πέτυχε ο Αθανασιάδης στο 10ο λεπτό ήταν αρκετό για να πάρει ο ΠΑΟΚ τη νίκη από τον Πανιώνιο στην Τούμπα σε ένα ματς που ακόμα και οι ίδιοι οι παίκτες των δύο ομάδων θα ξεχάσουν πολύ γρήγορα.

Με τη συμπλήρωση του δεκαλέπτου και σε σέντρα του Λίνο, ο Αθανασιάδης με τεχνικό σουτ έκανε το 1-0.

Ο ΠΑΟΚ δημιούργησε ακόμη κάποιες ευκαιρίες για γκολ, με τον Αθανασιάδη στο 15', τον Φωτάκη στο 28' και τον Ρομπέρ στο 33', αλλά χωρίς να τις αξιοποιήσει, όπως δεν εκμεταλλεύτηκε ο Πανιώνιος τις δικές του καλές στιγμές, με τον Κούρντι στο 26' και στο 45' κι έτσι παρέμεινε το 1-0 στο ημίχρονο.

Στο β' ημίχρονο η ποιότητα του αγώνα έπεσε ακόμα περισσότερο. Ο «Δικέφαλος» έπαψε να είναι απειλητικός, ο Πανιώνιος άρχισε να αμύνεται με ευκολία και η πρώτη καλή στιγμή σημειώθηκε στο 72', όταν ο Αθανασιάδης με σουτ υποχρέωσε τον Σιδεράκη σε δύσκολη επέμβαση.

Οι φιλοξενούμενοι δεν έδειξαν κάποια επιθετική αρετή κι έτσι τα λεπτά κύλησαν χωρίς να αλλάξει κάτι, οπότε το 1-0 παρέμεινε ως τελικό αποτέλεσμα.